Szymbark - dom do góry nogami, najdłuższa deska świata, dom sybiraka i inne atrakcje turystyczne

Szymbark jest to wieś położona w woj. pomorkim na terenie Kaszub. Miejscowość ta położona jest w jednym z najładniejszych turystycznie miejsc w Szwajcarii Kaszubskiej. Oprócz tego, że wieś Szymbark położona jest w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, to również znajdują się tam liczne atrakcje turystyczne.

Jedną z wielu atrakcji na Kaszubach jest skansen w Szymbarku.

Jeżeli chcecie mile spędzić dzień z rodziną, lub z bliską Ci osobą polecam to miejsce, znane z tego, że znajduje się w nim dom postawiony ,,do góry nogami”.

Niestety atrakcja ta cieszy się tak wielkim zainteresowaniem turystów, że trzeba czasami postać w kolejce nawet 60 minut, aby wejść do środka. Jednak czas, który będziemy stali w kolejce zrekompensują nam wrażenia z pobytu w środku tego domu.

Dom do góry nogami jest to tylko jedna z wielu atrakcji turystycznych, która będzie tam na was czekała. Na terenie skansenu można zwiedzać dawne kaszubskie chaty, zobaczyć najdłuższą deskę świata (wpisaną do księgi rekordów Guinessa), będziemy mogli odwiedzić dom Sybiraka, który został sprowadzony z Syberii. Bardzo ciekawą atrakcją turystyczną jest również bunkier z drugiej wojny światowej i wiele innych atrakcji.

Podczas pobytu w skansenie można spróbować chleba ze smalcem i ogórka kiszonego, zjeść kiełbaskę lub wypić napoje chłodzące.

Przy wyjściu znajduje się sklep z pamiątkami.

Warto odwiedzić to miejsce- Szymbark (skansen w Szymbarku, Kaszuby niedaleko Kościerzyny)

Szymbark na mapie:

Szymbark - Najdłuższa deska świata

Szymbark - Dom Sybiraka

Szymbark - Drewniane domy w Skansenie

Szymbark - Dom do góry nogami

Szymbark - Dom do góry nogami od wewnątrz.

W Szymbarku warto zobaczyć:

Szymbark miejscowości w pobliżu:

Warto zobaczyć: mieszkania gdańsk, domy drewniane całoroczne, Wkłady Kominowe.